ריצוף למשרד – מורה נבוכים

ריצוף למשרד – מורה נבוכים

איך לבחור ריצוף למשרד? אחת ההחלטות הראשונות והמשפיעות ביותר על עיצוב המשרד תהיה בחירת הריצוף הנכון. החומרים שתמצאו היום בריצפות המשרדים יהיו בעיקר חיקויים של חומרים טבעיים (עץ, בטון ואבן) –אני חייבת להודות-עם הטכנולוגיה של היום החיקויים נראים מדהים זולים פי כמה וכמה מהחומרים הטבעיים, היישום פשוט והתחזוקה קלה בהרבה. זו הסיבה שבחרתי להתרכז פה בכוכבים הראשיים בריצוף המשרדים: אריחי שטיח, פרקט למינציה, מאקרו טופינג (דמוי בטון מוחלק) , גרניט פורצלן ו- PVC. מראה, מחיר, אקוסטיקה ותחזוקה – אלו הם האלמנטים המרכזיים שיש לשים לב אליהם בבחירת הריצוף הנכון עבורכם.

פרקט למינציה

עשוי ממספר שכבות- הבסיס לוח עץ דחוס (MDF או HDF – אותו הדבר אבל יותר טוב) עליו מודבק נייר צילום עם תמונה של העץ ואז ציפוי הגנה שקוף. יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית של הצילום, פרקט הלמינציה הפך להיות יותר ויותר דומה לדבר האמיתי. פאזות או פוגות- חריצים בצורת V מסביב לאריח- מייקרים את המוצר, אבל אם התקציב מאפשר – כדאי. הפאזות גורמות ללמינציה להראות יותר כמו קורות עץ ומוסיפה לבלבול כאשר מנסים לנחש האם מדובר בעץ אמיתי א חיקוי (אני מזמן ויתרתי..) מראה: אני אוהבת מחיר: המחיר יחסית זול. נע בין 120- 170 לפרקטים מעולים כולל התקנה. אקוסטיקה: הבעיה העיקרית- בעוד שטיח בולע רעשים, פרקט למינציה מעלה את דרגות הרעש ב 8db – כלומר לא מתאים לחללים גדולים ופתוחים בכלל. תחזוקה- סה"כ קל לניקוי. יש לדאוג לכיסאות עם גלגלי סיליקון כדי להימנע משריטות, קל להתקנה. מה לבדוק- עובי חומר ודרגת שחיקה (למשרד מומלץ ב- 8 מ"מ ו- AC4 לפחות), עדיף פרקט עם ליבת HDF, עם פאזות וכן כדאי לשים לב לכמה צילומים שונים של העץ יש בסדרה (ככל שיש יותר תמונות הפרקט יראה יותר מעניין ויראה יותר דומה לקורות עץ) לסיכום- מחיר נמוך יחסית, מראה יפה, תחזוקה קלה ולא מתאים לאופן ספייס.


מראה: אני אוהבת :)

מחיר: המחיר יחסית זול. נע בין 120- 170 לפרקטים מעולים כולל התקנה.

אקוסטיקה: הבעיה העיקרית- בעוד שטיח בולע רעשים, פרקט למינציה מעלה את דרגות הרעש ב 8db – כלומר לא מתאים לחללים גדולים ופתוחים בכלל. תחזוקה- סה"כ קל לניקוי. יש לדאוג לכיסאות עם גלגלי סיליקון כדי להימנע משריטות, קל להתקנה.

מה לבדוק כשקונים: עובי חומר ודרגת שחיקה (למשרד מומלץ ב- 8 מ"מ ו- AC4 לפחות), עדיף פרקט עם ליבת HDF, עם פאזות וכן כדאי לשים לב לכמה צילומים שונים של העץ יש בסדרה (ככל שיש יותר תמונות הפרקט יראה יותר מעניין ויראה יותר דומה לקורות עץ)

לסיכום: מחיר נמוך יחסית, מראה יפה, תחזוקה קלה ולא מתאים לאופן ספייס.


אריחי שטיח

עולם אריחי שטיחים (שמחליפים כבר כמה שנים את השטיחים מקיר לקיר של פעם) מאפשר לעצב ריצפה לפי הפנטזיות הפרועות ביותר שלכם (או של המעצבת שבחרתם ). מדובר על אריחים שמגיעים לרוב בגודל 60*60, ניתן לחבר ולערבב חבילות של צבעים ודוגמאות שונים וליצור הרבה עניין על הרצפה. קל לייצר אזורים שונים (צבע אחר באזור המיועד לסלון), מסלולים (שטיחים שונים באזור המעברים) וסתם ערבוב מדליק של אריחים שונים.

 

מראה: עם יצירתיות ונועזות ניתן להגיע למשהו די מדליק.

מחיר: דרגות רבות כרגיל- אבל הדברים המגניבים באמת יעלו בין 180-250 כולל התקנה.

אקוסטיקה: הכי טוב אקוסטית. דרגות בליעה אקוסטית- 27db עד 34db

תחזוקה: הבעיה הכי גדולה של המוצר. האריחים עשויים מחומרים דוחי לכלוך, ניתן להחליף אריח אחד וכו.. עם זאת- הפעלת שואב אבק תמיד מפריעה לעבודה ומדובר בעניין של כמה ימים עד שקפה ימצא את דרכו אל השטיח. 

מה לבדוק כשקונים: דרגות בליעה אקוסטית, אפשרויות ניקוי

לסיכום: הכי טוב אקוסטית, הכי נמוך תחזוקתית, מחיר ממוצע.


מיקרו טופינג

לחובבי הבטון המוחלק (אני,אני!!) – ריצוף שמבוסס על מלט פולימרי, שמאפשר לקבל את המראה של בטון אך להבדיל מבטון מוחלק שדורש גובה של 10 ס"מ ואישור קונסטרוקטור, מאקרו טופינג הוא בעובי של 2-3 מ"מ וניתן להתקין אותו על תשתיות שונות קימות. הוא מאוד חזק, ולא נדרשים חריצים מכיוון שהוא לא נסדק. ה


המראה: מדליק- אפשר להחליט על גוון ועל דרגת מבריקות.

מחיר: לא נורא יקר- סביבות 220 ש"ח למ"ר – אבל יש לבדוק את ההכנה שנדרשת- לפעמים היא היקרה.

אקוסטיקה: לא מעלה ולא מוריד

תחזוקה: קלה מאוד. עמיד וחזק. ללא דאגות נוספות

סיכום: יפה, מחיר בינוני, תחזוקה קלה, לא אקוסטי.


אריחי גרניט פורצלן

סוג של אריחי קרמיקה בעלי עמידות גבוהה. החומר הנפוץ ביותר לריצוף בבתים ודירות וגם בהרבה משרדים. האריחים בעלי עמידות מאוד גבוהה, קלים לניקוי ותחזוקה. אריח גרניט פורצלן מחקה את כל החומרים המסורתיים- אבן, עץ, בטון, בטון מצוייר, קרמיקה וכו.. אני מאוד אוהבת את האריחים המצויירים שפעם היה ניתן למצוא רק בבטון שדורש יותר תחזוקה. 


מראה: יש כל כך הרבה סוגים- אם תבחרו אחד יפה זה יראה טוב

מחיר: הכי גבוה מכולם. גם כשמדובר בהדבקה על ריצוף קיים מחיר אריח פשוט יחסית+ עבודה מגיע מהר מאוד ל-350 למ"ר. אקוסטיקה: כמו ידידו הבטון- לא עוזר ולא גורע מהאקוסטקה בחלל.

תחזוקה: קלה.

סיכום: יפה, קל לתחזוקה אבל הכי יקר..


אריחי PVC

שמרתי לסוף- מדובר במוצר זול, זמין ואיכותי. היום, כשהטכנולוגיה מאפשרת לכל מוצר להראות איך שאנחנו רוצים, אני מוצאת ב PVC פתרון לא רע בכלל – בעיקר כשמדובר באופן ספייס. ניתן לשלב צבעים וצורות, תחזוקה קלה ופשוטה, ואם מניחים למטה לוחות שעם יהפוך להיות גם אקוסטי (טריק שלמדתי בעבודה עם "פתרונות ריצוף גמיש"). 

מראה: אלו היפים ואיכותיים נראים מדהים!

מחיר: הזול מכולם- מחיר לאריחים 90*90 דמויי בטון מהאיכות הגבוהה ביותר, יעלו בערך 130 ₪. תמורת עוד 30 ש"ח למ"ר, אפשר להניח את האריחים על משטחי שעם

אקוסטיקה: בעזרת לוחות השעם ניתן לקבל דרגת בליעת רעשים של 17db שכבר מתקרבת לרמה של השטיחים

תחזוקה: ניתן לשים בחללים רטובים/יבשים. קל לניקוי, עמיד במים

לסיכום: לייק!


כמו תמיד- מנסים למצוא את האיזון בין עיצוב שאוהבים, תנאי השטח, אופי המשרד והמחיר.

לקביעת פגישה:


לקביעת פגישה:

לעוד משרדים מעוצבים

עיצוב משרדים לחברת גט,  1800 מ"ר ממעטפת
עיצוב משרדים לחברת בטאמ- 600 מ"ר ממעטפת
עיצוב משרדים לחברת אנג'יסופט - 1800 מ"ר ממעטפת
עיצוב משרדים לחברת first impression
עיצוב פנים לחברת ריינדיר אנרגי
עיצוב משרדים לחברת דאטורמה- פרויקט המשך
עיצוב משרדים לחברת פרסום מנצ' - 350 מ"ר שיפוץ
עיצוב משרדים לחברת טאנדמוויז - עיצוב פנים של 80 מ"ר
עיצוב משרדים לחברת מנפאואר
עיצוב משרדים לחברת דאטורמה - שיפוץ של 900 מ"ר
עיצוב משרדים לחברת ISI
עיצוב משרדים לחברת אופטימוב